Vlastník British Airways založí nízkonákladovou aerolinku Level

17.03.2017

Londýn 17. března (ČTK) - Společnost IAG, která je mimo jiné vlastníkem letecké společnosti British Airways, založí nízkonákladovou aerolinku pro dálkové lety se sídlem v Barceloně. Jmenovat se bude Level a cena za jednosměrnou letenku do USA bude začínat na 99 eurech (2700 Kč). Napsal to dnes zpravodajský server BBC. Podobnou cenu nabízejí i někteří konkurenti, například Norwegian Air Shuttle bude ještě levnější.

Level začne létat do Los Angeles, Oaklandu, Buenos Aires a do Punta Cana v Dominikánské republice.

IAG již vlastní čtyři jiné aerolinky, kromě British Airways také Aer Lingus, Iberia a Vueling. Level bude využívat letecký personál společnosti Iberia a dva nové airbusy A330.

Do Barcelony se slétají krátké lety společnosti Vueling z evropských měst. Nyní tam pasažéři budou moci přestupovat na dálkové lety s Levelem. V plánu je ale i nabídka dálkových letů z dalších evropských měst.

IAG tak reaguje na rozhodnutí konkurenční Lufthansy nabízet lety do Karibiku a do Asie prostřednictvím své nízkonákladové dceřiné společnosti Eurowings a na vznik nových nízkonákladových společností jako jsou Norwegian Airlines. Ty se chystají nabízet dálkové lety do USA také z Barcelony.

Podle odborníka na cestování Simona Caldera se zavedením dalších levných letů přes Atlantik patrně ještě zvýší tlak na pokles cen letenek.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka