Karlovy Vary se dohodly s krajem na výměně pozemků u letiště

19.03.2017

Karlovy Vary 19. března (ČTK) - Město Karlovy Vary a Karlovarský kraj se dohodly na směně pozemků, které kraj potřebuje pro plánované rozšíření karlovarského letiště. Část pozemků okolo letiště dosud patří městu, řekla ČTK hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO).

"Dohodli jsme se primátorem, že my v současné době jednáme se Státním pozemkovým úřadem o bezplatném převodu pozemků a pokud se nám jednání podaří dotáhnout do konce, tak město je ochotno tyto pozemky směnit za pozemky města (na letišti), které my potřebujeme pro rozšíření přistávací plochy," uvedla Vildumetzová.

Podle primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (KOA) se tím kraj i město vyhnou podezření z nehospodárného nakládání s majetkem, které by hrozilo, pokud by město dalo pozemky kraji bezplatně nebo za symbolickou cenu.

Karlovarské letiště potřebuje pro další rozvoj rozšíření přistávací dráhy a v budoucnu i její prodloužení. Už jen rozšíření dráhy by umožnilo, aby na letišti přistávaly některé stroje, které tam zatím nemohou. Delší dráha by zase umožnila využívat letiště i většími letadly než dosud, a tím i rozšířit vzdálenost, odkud by se do lázeňského města mohlo létat.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka