Novinky ze společnosti Airbus

23.03.2017

Airbus očekává, že počet cestujících přepravených letadly A380 na letišti Heathrow dosáhne v roce 2017 hranice 12 procent. To odpovídá dosavadním meziročním nárůstům počtů cestujících přepravených letadly A380 na letišti Heathrow, jednom z nejfrekventovanějších letišť na světě. Statistiky za rok 2016, které nedávno zveřejnilo letiště Heathrow, ukazují, že 10 procent všech cestujících přistávalo na tomto letišti nebo z něj odlétalo právě na palubě letadla A380. To odpovídá více než sedmi milionům cestujících. Na loňských deset procent se tento ukazatel zvýšil z osmi procent v roce 2015 a z šesti procent v roce 2014. Největší dopravní letadlo na světě používají na tomto letišti letecké společnosti British Airways, Emirates, Etihad Airways, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airlines, Singapore Airlines a Thai Airways. Tato letadla létají z londýnského letiště do 14 destinací, včetně Los Angeles, Singapuru a Dubaje.

Qantas zvyšuje v USA počet servisních středisek pro letadla A380

Síť servisních středisek pro letadla A380 v USA se nedávno rozšířila o nové technické centrum, které otevřela letecká společnost Qantas na mezinárodním letišti v Los Angeles (LAX – Los Angeles International Airport). Je to jeden z největších komerčních hangárů v Severní Americe a první zařízení svého druhu, které bylo speciálně navrženo pro Airbus A380. Areál na ploše 5,7 hektaru bude využíván k údržbě a technické kontrole letadel A380 (a dalších typů letadel Airbus i ostatních výrobců) během doby, kdy budou v Los Angeles na zemi. Zařízení, které nabízí o 50 % více prostoru než předchozí hangár této letecké společnosti na letišti LAX, má kapacitu pro práci na čtyřech letadlech A380 současně. Vyšší kapacita by měla zkrátit dobu potřebnou k realizaci údržby o 20 %. 

Mezi výjimečné prvky nového hangáru patří „megavrata“ vyrobená z průsvitného materiálu, který propouští dovnitř přirozené světlo, když jsou vrata zavřená, a navíc stropní světlíky. Větší sklad náhradních dílů disponuje dvěma svislými výtahy, které umožňují rychlé dodávky dílů technikům. Přístupové rampy zahrnují nastavitelnou ocasní rampu kompatibilní s různými typy letadel, zatímco dvě parkovací plochy pro letadla přímo propojí dveře letadla s mezipatrem servisní dílny obslužnými lávkami.

Zdroj: Airbus, Martin FENDT

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka