V Karlových Varech přistála poprvé pravidelná linka z Düsseldorfu

26.03.2017

Karlovy Vary 26. března (ČTK) - První letadlo na pravidelné lince ze západní Evropy přistálo dnes večer na karlovarském letišti. Šlo o první let z německého Düsseldorfu. Linka mezi lázeňském městem a německou průmyslovou metropolí bude létat dvakrát týdně do konce října.

"Uvědomujeme si, že lety do Düsseldorfu samozřejmě nepokryjí výpadek v počtu turistů především z Ruské federace, o které letiště v minulosti přišlo, ale otevírají novou cestu k rozvoji letiště a cestovního ruchu v kraji," uvedl náměstek karlovarské hejtmanky Martin Hurajčík (ANO).

Letiště Karlovy Vary odbavilo loni 25.235 cestujících, což znamená pokles o 51,3 procenta ve srovnání s rokem 2015. Propad způsobil hlavně úbytek hostů z Ruska, a to kvůli mezinárodní situaci, ale i levnějším letům do Prahy.

Lety mezi Karlovými Vary a Düsseldorfem budou provozovány ve čtvrtek a v neděli. Podle ředitele letiště Václava Černého zavedení nové linky předcházela aktivní jednání Sdružení Karlovarského kraje pro rozvoj leteckých linek. Jeho členy jsou kraj, který je i majitelem letiště, město Karlovy Vary a společnost Letiště Karlovy Vary s.r.o. "Hlavním úkolem spolku, který byl založen v roce 2015, je podporovat vznik a rozvoj leteckých linek směřujících na karlovarské letiště a tím napomáhat rozvoji turistického ruchu a ekonomiky Karlovarského kraje," uvedl Černý.

Lety z Düsseldorfu budou provozovány letadlem typu Boeing 737-700 o kapacitě 148 míst.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka