Letiště v Madeiře se od středy bude jmenovat po Ronaldovi

28.03.2016

Funchal (Portugalsko) 28. března (ČTK) - Letiště na Madeiře se od středy bude jmenovat po místním rodákovi a portugalské hvězdě Realu Madrid Cristianu Ronaldovi. Nejlepší fotbalista světa za minulý rok se má osobně zúčastnit slavnostního ceremoniálu.

Ronaldo se s portugalskou reprezentací poprvé představí fanouškům na Madeiře, kde se dnes večer uskuteční přípravný zápas proti Švédsku.

"Tohle utkání bude poctou pro obyvatele Madeiry, kteří si to zaslouží," řekl pro web portugalského svazu dvaatřicetiletý kapitán národního týmu. Už v pondělí ve Funchalu se spoluhráči představil trofej pro mistry Evropy.

Proti přejmenování letiště, jednoho z největrnějších na světě, byla řada politiků. Někteří namítali, že by jméno sportovce měl nést například stadion, podle jiných neměly místní úřady právo na takovou změnu bez domluvy s ústřední vládou. Ronaldo už má na Madeiře sochu, muzeum i hotel.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka