Výcvikové centrum představilo simulátor letounu L-410 Turbolet

03.04.2017

Praha 3. dubna (ČTK) - Od začátku dubna slouží k výcviku pilotů v pražském Czech Aviation Training Centre (CATC) simulátor českého vrtulového letounu L-410 Turbolet. Zařízení za 180 milionů korun, které umožňuje i trénink nezvyklých letových poloh či zvládání nestandardních situací za letu, dnes CATC představila veřejnosti. Společnost CATC je dceřinou firmou státního podniku Řízení letového provozu (ŘLP).

"Díky tomuto simulátoru budou piloti mnohem lépe připraveni i na zcela mezní situace, které by je mohly v reálném provozu potkat," uvedl vedoucí instruktor simulátoru L 410 Jiří Pískatý. Výcvik pilotů L-410 se tak výrazně zkvalitní, dodal.

CATC zajišťuje základní, pokračovací i takzvaný opakovací výcvik pilotů, kromě letounů L-410 pro letadla Boeing, Airbus a ATR. Společnost disponuje simulátory pro Boeing B737 Classic i pro model nové generace, simulátor letadla Airbus A320 a simulátor letové navigace a procedur pro typy vrtulových letadel ATR 42 a 72.

Dopravní a transportní letouny L-410 Turbolet, které vyrábí kunovická firma Aircraft Industries, jsou určeny pro regionální dopravu. Letoun je schopen provozu v extrémních teplotních podmínkách, přistávat může i na malých a neupravených letištích. Letouny řady L-410 jsou provozovány ve více než 50 zemích na pěti kontinentech světa.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka