Airbus A319neo poprvé ve vzduchu

05.04.2017

Třetí člen úspěšné A320neo Family vstupuje do testovací fáze. Airbus A319neo podnikl svůj první testovací let. Nejmenší člen rodiny A320neo, poháněný motory CFM International LEAP-1A, vzlétl z Hamburku a po pěti hodinách přistál v domovském Toulouse. 

Letoun řídili experimentální testovací piloti Michel Gagneux a Eckard Hausser. Pilotům v kokpitu asistoval letecký inženýr Jean Michel Pin a z testovací základny dohlíželi Sylvie Loisel-Labaste a David O’nionse.

Zálet byl určen k prověření ovládání letadla a funkčnosti hlavních systémů. A319neo, registrovaný pod názvem D-AVWA, dokončí testovací program v základně Toulouse. 

A320neo Family je světově nejprodávanější jednouličková produktová řada s více než 5 000 objednávkami od 90 zákazníků pokrývající téměř šedesátiprocentní podíl na trhu. A320neo Family nabízí nejnovější technologie včetně nové generace motorů a sharkletů, které od prvního dne přinášejí více než patnáctiprocentní úsporu paliva a dvacetiprocentní úsporu od roku 2020. 

Díky široké kabině všechny letouny A320 Family nabízejí 18 palců široká sedadla ve třídě economy a ve všech třídách nesrovnatelný komfort. 

S jedním letounem ve třech velikostech (A319neo, A320neo a A321neo) pro 100 až 240 cestujících A320neo Family hladce pokryje celý jednouličkový segment pro krátké i dlouhé tratě. 

A319neo je nejmenší letoun řady A320neo. Provozovatelům nabízí zvýšený výkon na kratší vzdálenosti i za ztížených podmínek. Disponuje kapacitou až 160 cestujících zaručující maximální komfort bez kompromisů.

Zdroj: ACC

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka