Bulharsko zrušilo tendr na provozování letiště v Sofii

05.04.2017

Sofia 5. dubna (ČTK) - Bulharská prozatímní vláda dnes zrušila tendr na provozování letiště v Sofii. Dospěla totiž k závěru, že udělení koncese na nejvýznamnější letiště v zemi na dobu 35 let není ve veřejném zájmu. Informoval o tom vládní mluvčí po zasedání kabinetu.

Prozatímní ministr dopravy již minulý měsíc upozornil, že navrhne zrušení tendru na provozování letiště. Ten by podle něj vedl k růstu letištních poplatků a měl by negativní dopad na leteckou přepravu v Bulharsku, napsala agentura Reuters.

Letiště v Sofii, které nyní provozuje stát, loni podle svých internetových stránek odbavilo rekordních 4,98 milionu cestujících, tedy o 22 procent více než v předchozím roce.

Březnové parlamentní volby v Bulharsku vyhrála středopravá prozápadní strana GERB, která nyní pracuje na vytvoření koaliční vlády. Předpokládá se, že GERB situaci kolem letiště v Sofii přezkoumá a rozhodne, zda bude vyhlášen nový tendr.

Původní tendr loni v květnu vyhlásila předchozí středopravá vláda. Doufala, že za koncesi na provozování letiště získá celkem 1,2 miliardy leva (16,6 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka