Rusko by prý mohlo přerušit charterové lety do Turecka

11.04.2017

Moskva 11. dubna (ČTK) - Ruská federální agentura pro leteckou dopravu varovala aerolinky, že Rusko by mohlo přerušit charterové lety do Turecka kvůli tamní "obtížné politické situaci". Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj z jedné letecké společnosti. Vztahy mezi Moskvou a Ankarou se v posledních dnech zkomplikovaly poté, co Turecko vyzvalo k rezignaci syrského prezidenta Bašára Asada, který je spojencem Ruska.

Přerušení charterových letů by mohlo způsobit vážnou újmu tureckému turistickému sektoru, který do značné míry závisí na návštěvnících z Ruska. Podle listu Kommersant se předpokládá, že do Turecko letos přicestují zhruba tři miliony ruských turistů.

Rusko a Turecko na sebe v minulosti v rámci politických sporů uvalovaly různé obchodní a finanční restrikce. Rusko loni v srpnu zrušilo zákaz charterových letů do Turecka, který vydalo po incidentu z předloňského listopadu, kdy turecká armáda sestřelila ruský vojenský letoun.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka