BelugaXL se vydala na cestu

12.04.2017

Toulouse, 12. dubna 2017 – První rozměrné části přepravního letounu Airbus příští generace, BelugaXL, dorazily do koncové letecké montovny (L34) v Toulouse.

Po pětidenní cestě silniční konvoj z továrny Aernnova v Berantevilla na severovýchodě Španělska přivezl panely (jeden centrální a dva boční) k dokončení zadní části letounu.

Společně s ostatními částmi, které dodávají další partneři, tyto panely vytvoří první letoun BelugaXL. Designový koncept letadla je podobný současné Beluze, ale nákladový prostor a některé zadní části letadla včetně ocasní části prošly úpravami.

BelugaXL byla představena v listopadu roku 2014 jako odpověď na požadavky společnosti Airbus na přepravu velkých nákladů po roce 2019. Tyto nové „přerostlé“ letouny mají základ v přepravním A330-200 Freighter a z velké části využívají jeho stávající komponenty a zařízení. První z pěti letounů BelugaXL vzlétne do poloviny roku 2018 a do provozu se dostane v roce 2019.

Zdroj: ACCPR

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka