Airbus Helicopters a rumunská IAR podepsali exkluzivní dohodu o dodávkách vrtulníků H215M

19.04.2017

Airbus Helicopters podepsal s IAR (Industria Aeronautică Română) obecnou dohodu o exkluzivní spolupráci týkající se těžkých víceúčelových vrtulníků H215M s dvojitým motorem. Podle této všeobecné dohody se IAR stane dodavatelem jakékoli budoucí objednávky na H215M ze strany rumunského ministerstva obrany během výměny jejich stárnoucí flotily.

„Na podpis této dohody, která je vyústěním téměř padesátileté spolupráce mezi IAR a Airbus Helicopters, jsme hrdí,“ komentuje Neculai Banea, generální ředitel IAR. „Díky tomuto partnerství společnost IAR sestavila pod licencí již zhruba 360 vrtulníků a těšíme se na podporu H215M a jejich úpravy individuálním požadavkům,“ dodal.

„Tato dohoda je důležitým milníkem v budování evropského obranného partnerství. Jsme přesvědčeni, že naše spolupráce oslaví dalších padesát let a že vrtulníky H215M plně uspokojí potřeby rumunské armády,“ řekl Olivier Michalo, Senior Vice President, který vede evropský region ‎Airbus Helicopters. 

Airbus Helicopters Romania operuje v Rumunsku již více než 15 let. Její obrat přitom stojí ze 75 procent na vývozu. V roce 2016 pak byla v Brašově otevřena továrna Airbus Helicopters Industries, která bude vyrábět právě vrtulníky H215. 

Zdroj: ACCPR

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka