Pražskému letišti za čtvrtletí vrostl počet pasažérů o 19 procent

20.04.2017

Praha 20. dubna (ČTK) - Pražskému Letišti Václava Havla vzrostl za letošní první čtvrtletí počet odbavených cestujících o zhruba 19 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Přispěly k tomu mimo jiné nové linky, na kterých se loni nelétalo. Aerolinky rovněž navyšovaly kapacity u stávajících linek a letadla létala plnější. V tiskové zprávě to uvedlo Letiště Praha. Celkem letiště za první tři měsíce odbavilo 2,7 milionu cestujících.

 

Obsazenost letadel přilétajících na ruzyňské letiště se v průměru pohybuje okolo 78 procent, což je podle letiště více, než se předpokládalo. "Podle aktuálních čísel očekáváme, že by celkový nárůst počtu cestujících za rok 2017 měl přesáhnout osm procent," uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř. Meziroční nárůst zaznamenala také oblast cargo dopravy, kde se objem přepraveného nákladu zvýšil o téměř 19 procent na zhruba 18.000 tun. Růst ovlivnily zejména dálkové linky, které jsou nákladem doplňovány.

Nejoblíbenější destinací pro pasažéry z Prahy se podle letiště v prvních třech měsících stala Paříž, která z první pozice sesadila Moskvu. Z jednotlivých států nejvíce cestujících směřovalo do Velké Británie, Významné meziroční nárůsty počtu cestujících zaznamenala Itálie a Rusko.

 

Pražské letiště loni odbavilo více než 13 milionů cestujících, což meziročně představovalo růst o 8,7 procenta. Další nárůst cestujících chce největší tuzemské letiště podpořit masivními investicemi do rozvoje. V následujícím desetiletí plánuje do rozvoje investovat 27 miliard korun. Současný stav totiž umožňuje odbavit maximálně 15,5 milionu cestujících za rok.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka