V Čáslavi se poprvé v Česku představí švýcarští letečtí akrobaté

24.04.2017

Čáslav (Kutnohorsko) 24. dubna (ČTK) - Na dni otevřených dveří na vojenské základně taktického letectva v Čáslavi 20. května se představí proslulá švýcarská akrobatická skupina Patrouille Suisse na stíhačkách F-5E Tiger II. Bude to premiéra Patrouille Suisse v České republice. ČTK to dnes sdělil tiskový a informační důstojník základny Tomáš Maruščák.

"Představení švýcarských akrobatů bude rozhodně třešničkou v programu letošního dne otevřených dveří letiště Čáslav. Jsme velice rádi, že se návštěvníkům exkluzivně předvede tato světová špička v akrobatickém létání, a to dokonce vůbec poprvé v České republice," řekl velitel 21. základny taktického letectva Čáslav Petr Tománek.

Skupina Patrouille Suisse se měla v Česku představit již loni na zářijových Dnech NATO v Ostravě. Jejich účast ale byla na poslední chvíli zrušena.

Účast švýcarské skupiny je podle Maruščáka velmi raritní, neboť švýcarské letectvo velmi pečlivě zvažuje svou zahraniční aktivitu a Patrouille Suisse ročně létají za hranice země pouze v jednotkách případů.

Kromě Patrouille Suisse se na dni otevřených dveří letiště Čáslav mohou návštěvníci těšit i na další program, který bude teprve zveřejněn. V roce 2015 mohli návštěvníci vidět například zásah dvojice gripenů na transportní letoun C-295 CASA, vyšší techniku pilotáže dvojice lehkých bitevníků L-159 ALCA doplněnou o pyrotechnické efekty nebo mohli porovnat leteckou akrobacii českého a švédského pilota stíhačky JAS-39 Gripen.

Minulý den otevřených dveří v roce 2015 podle Maruščáka dokázal, že akce může přilákat až 40.000 příznivců letecké techniky. O dva roky dříve na čáslavské letiště dorazilo dokonce podle odhadů 65.000 lidí.

Den otevřených dveří na čáslavském letišti se koná jednou za dva roky. Vstup na akci bude zdarma, v jednání je také zvýhodněná kyvadlová doprava vlakem z Čáslavi na leteckou základnu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka