Boeing zvýšil čtvrtletní zisk, zlepšil i celoroční výhled

27.04.2017

Čtvrtletní zisk amerického výrobce letadel Boeing se navzdory poklesu tržeb zvýšil o 19 procent na 1,45 miliardy dolarů (35,9 miliardy Kč). Tržby klesly o sedm procent na 20,98 miliardy USD (519,8 miliardy Kč). Firma dnes ve své výsledkové zprávě také zlepšila celoroční výhled.

Zisk na akcii bez zahrnutí mimořádných položek v prvním čtvrtletí dosáhl 2,01 dolaru. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali na 1,94 dolaru. Tržby analytici odhadovali na 21,30 miliardy dolarů.

Boeing nyní předpokládá, že za celý rok vykáže zisk 9,20 až 9,40 dolaru na akcii. V předchozí prognóze celoroční zisk odhadoval na 9,10 až 9,30 USD na akcii.

Firma ve čtvrtletí dodala zákazníkům 169 letadel ve srovnání se 176 letouny ve stejném období loňského roku. Boeing loni zůstal největším výrobcem letadel na světě, když v dodávkách pátým rokem za sebou předstihl evropského konkurenta Airbus.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka