Letecká přehlídka v Plasech navzdory dešti přilákala tisíce lidí

30.04.2017

Plasy (Plzeňsko) 30. dubna (ČTK) - Dvoudenní letecká přehlídka v Plasech na severním Plzeňsku přilákala navzdory nepříznivému počasí tisíce lidí. Jen v sobotu dorazilo na největší leteckou show v západních Čechách přes 6500 návštěvníků, dnes bude číslo zřejmě ještě vyšší, řekl ČTK za pořadatele Jonáš Novotný. Nízké teploty a přeháňky ale zkomplikovaly život některým účinkujícím.

"Piloti otevřených historických letounů samozřejmě nemohli letět v mrazu a sněhových přeháňkách. Museli čekat, až se počasí trochu vylepší a do Plasů v sobotu z Jihlavy dorazili až na poslední chvíli. Celkově počasí v sobotu akci tohoto druhu příliš nepřálo. Dnes je to ale mnohem lepší a už teď je jasné, že návštěvnost bude za neděli vyšší," řekl Novotný. Historické stroje z týmu Pterodactyl Flight se v Plasech představily s dynamickou scénou z první světové války s pyrotechnickými efekty.

Oba víkendové dny nad Plasy přeletěly armádní stíhačky JAS-39 Gripen, legendární válečný letoun Spitfire Mk. XVI, dvojplošníky CASA Bücker 131 Jungmann nebo práškovací letadlo Z-37 Čmelák. Součástí programu je také akrobacie na padácích, hašení požáru vrtulníkem nebo ukázka práce záchranného vrtulníku Sokol. Program vyvrcholí vystoupením špičkového akrobatického pilota Martina Šonky a představením světoznámé letecké skupiny Flying Bulls Aerobatics Team.

Den ve vzduchu se letos v Plasech uskutečnil již popatnácté a pořadatelé se každoročně snaží přijít s novým, neobvyklým číslem. V minulých letech nabídl letecký den například závody auta a letadla, motorky a letadla nebo otvírání pivní lahve vrtulníkem. Loni pozornost přilákal unikátní historický kluzák Hols der Teufel. Jediný létající kus tohoto typu na světě, postavený podle původní dokumentace kolem roku 1927, před očima diváků roztáhl a dostal na nebe automobil.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka