V provozu první flotila H135 – slouží u francouzských záchranářů

04.05.2017

Tři vrtulníky Airbus Helicopters typu H135 dostali francouzští záchranáři ze SAF Group. První stroj má základnu v Toulouse, zatímco druhý a třetí vrtulník byl dodány pro zdravotníky v Alençonu a Besançonu. Jsou úplně prvními H135 nasazenými ve zdravotnických záchranných službách ve Francii.  

Lehký dvoumotorový vrtulník H135 je nejnovější verzí z této řady. Oproti dřívějším modelům má vyšší výkon v teplém podnebí, ve vysoké nadmořské výšce stejně jako nad hladinou moře, během misí CAT A i s jedním nefunkčním motorem (OEI). Toho inženýři Airbus Helicopters dosáhli zvětšením rotoru, úpravou přívodu vzduchu, modernizací softwaru pro řízení letu FADEC a přidáním nových prvků do kokpitu. Maximální vzletová hmotnost vzrostla o 30 kg na 2 980 kg. Tato opatření významně zvyšují letový výkon i letové a bezpečnostní rezervy.

Se šedesátiprocentním podílem Airbus Helicopters jednoznačně vede na trhu zdravotnických záchranných služeb. Nyní je v provozu zhruba 1200 vrtulníků značky Airbus.

Zdroj, fotografie: ACCPR

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka