Italská vláda začne hledat kupce pro krachující Alitalii

03.05.2017

Řím 3. května (ČTK) - Prioritou italské vlády je najít pro celou krachující leteckou společnost Alitalia kupce. Nabídky začne přijímat během následujících dvou týdnů. Zestátnění aerolinek kabinet opět vyloučil. Vyplývá to z dnešního vyjádření italského ministra průmyslu Carla Calendy pro rozhlasovou stanici Radio Anch'io.

Italská vláda v úterý schválila žádost vedení letecké společnosti, aby firmu podrobila zvláštní správě. Odsouhlasila rovněž, že aerolinkám poskytne překlenovací úvěr 600 milionů eur (zhruba 16 miliard Kč), který má podnik udržet v provozu během příštích šesti měsíců.

Ministr dodal, že vláda bude velmi váhat poskytnout národnímu vlajkovému přepravci další peníze. Jeho opakované zachraňování již daňové poplatníky podle Calendova tvrzení stálo po započtení nejnovějšího překlenovacího úvěru osm miliard eur.

"Musíme být (také) velmi opatrní na to, jak se s penězi nakládá," uvedl ještě Calenda. Podle agentury ANSA tak reagoval na návrh bývalého italského premiéra Mattea Renziho získat ve firmě státní podíl.

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka