Pardubickému letišti pomaličku vzrůstá počet cestujících

08.05.2017

Mezinárodnímu letišti v Pardubicích znovu přibývají cestující. Za první tři měsíce letošního roku odbavilo 3668 lidí, proti loňskému období se tak počet pasažérů navýšil o 1100. Vyplývá to z tiskové zprávy společnost East Bohemian Airport. V letech 2013 a 2014 ale letiště vykazovalo výsledky více než desetinásobné.

Letiště se začalo potýkat s úbytkem pasažérů v roce 2014, o rok později skončily v Pardubicích pravidelné lety do Petrohradu a Moskvy. Velký ruský dopravce je zrušil a později i zkrachoval.

Ruská klientela přitom tvořila největší část odbavených cestujících. Z rekordních 185.000 cestujících za celý rok 2013 klesly počty cestujících na loňských 30.000 lidí.

Letiště postupně zajišťuje nové dopravce. Linky do Petrohradu létají od letošního března. Provozuje je společnost Rossiya. Obnovené jsou i lety do Moskvy. Od září se také z Pardubic bude létat do Londýna. Irská letecká společnost Ryanair bude zajišťovat tři lety týdně na letiště Stansted a zpět.

Letišti podle tiskové zprávy rovněž roste nákladní přeprava a soukromé obchodní lety. Odbavuje hlavně cargo lety z rumunské Kluže, které si objednává mladoboleslavská Škoda Auto.

Společnost EBA i jeho akcionáři, město a kraj, očekávají, že letišti významně pomůže nový terminál. S jeho dostavbou se počítá letos na podzim. Stavební firma staví halu s příjezdovou komunikací od června loňského roku, zakázku má stát 265 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka