Lufthansa má zájem o Air Berlin, firmu chce ale bez dluhů

05.05.2017

Hamburk/Berlín 5. května (ČTK) - Lufthansa má zájem o převzetí konkurenčních nízkonákladových aerolinek Air Berlin, jejich akcionář, společnost Etihad ze Spojených arabských emirátů, je ale musí nejprve oddlužit. Na okraj konání valné hromady Lufthansy to dnes řekl její šéf Carsten Spohr.

Lufthansa by převzetím získala v Německu téměř monopol. Případné obvinění z kartelu označil Spohr za "řešitelné", uvedla agentura DPA. Spohr doufá, že stejného názoru budou i příslušné regulační orgány. Poukázal na příklady British Airways a Air France, které také pohltily své menší domácí konkurenty.

Air Berlin loni hospodařil se ztrátou 782 milionů eur. Firma dluží asi 1,2 miliardy eur (32,1 miliardy Kč) a společnost Etihad, která v německém podniku vlastní 29procentní podíl, jej silně dotuje.

Podle Spohra může otázku zadlužení vyřešit pouze vláda v Abú Zabí. S představiteli tohoto emirátu o věci již hovořili, když tento týden Spohr doprovázel v delegaci německou kancléřku Angelu Merkelovou na její cestě do Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů.

Lufthansa si od Air Berlin již pronajímá 38 letadel i s posádkou. Společně založily novou leteckou společnost Air Berlin Aeronautics, do níž by mohla být pronajímaná letadla převedena.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka