ATR dodá 50 letounů indickým aerolinkám IndiGo

09.05.2017

Paříž 9. května (ČTK) - Indická letecká společnost IndiGo uzavřela předběžnou dohodu o nákupu 50 letadel francouzsko-italského výrobce turbovrtulových letounů ATR v hodnotě více než 1,3 miliardy dolarů (31,8 miliardy Kč). Pokud se obchod uskuteční, bude to největší zakázka ATR minimálně za deset let, uvedla agentura Reuters.

Indické aerolinky chtějí zahájit provoz letadel ATR 72-600 do konce letošního roku. Do prosince 2018 by jich měly mít ve vzduchu 20. Jak uvedl server The New Indian Express, IndiGo se tak po Air India a Jet Airways stane v zemi třetí leteckou společností, která má ve své flotile letouny ATR. Vybaveny by měly být 68 až 78 sedadly.

Nízkonákladová letecká společnost IndiGo, která dnes rovněž oznámila pokles čistého zisku v prvním čtvrtletí o čtvrtinu, nyní provozuje jen letouny Airbus A-320 a řadí se k největším zákazníkům evropského výrobce.

Aerolinky IndiGo vznikly v roce 2006 a vypracovaly se v největšího leteckého přepravce v Indii z hlediska tržního podílu.

Zdroj: ČTK

Fotografie: WikiMedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka