Do přehlídky v Moskvě se zapojí piloti se zkušeností ze Sýrie

09.05.2017

Prakticky všichni piloti, kteří se ve středu zapojí do slavnostní vojenské přehlídky v Moskvě, prošli bojovým nasazením v Sýrii. V televizi Rossija 24 to dnes řekl velitel ruského letectva Viktor Bondarev. Rusko stejně jako každý rok pořádá 9. května mohutnou přehlídku vojsk na Rudém náměstí, kde jednotky defilují před vrchním velitelem Vladimirem Putinem k uctění výročí konce druhé světové války.

"Letošní rok je pozoruhodný tím, že se poprvé prakticky všichni piloti zapojení do přehlídky v minulosti zúčastnili skutečných bojových operací," řekl ruský generál. Rusko zahájilo letecké útoky v Sýrii v září 2015, aby pomohlo jednotkám věrným prezidentovi Bašáru Asadovi v boji s islamisty a ozbrojenou opozicí.

Podle ruského ministerstva obrany se na přehlídce předvede 72 posádek. Nad Rudým náměstím proletí strategické bombardéry Tu-160, Tu-95 a Tu-22, stíhací letouny Su-35, MiG-31 a MiG-29, vrtulníky, dopravní letadla i bitevníky. Startovat budou z osmi vojenských letadel v okolí metropole.

Generálka vojenské přehlídky se uskutečnila v neděli. Příznivé počasí má tradičně nad Moskvou zajistit speciální letecká jednotka, která bude s pomocí chemikálií rozhánět oblaka ve výšce tři až osm tisíc metrů.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka