Zisk Emirates loni klesl poprvé za pět let

11.05.2017

Čistý zisk největší blízkovýchodní letecké společnosti Emirates loni kvůli slabší poptávce a zvýšení přepravních kapacit klesl o 82 procent na 1,3 miliardy dirhamů 354 (8,6 miliardy Kč). Plyne to z dnešní zprávy dubajské společnosti. Byl to první pokles jejího ročního zisku za pět let, uvedla agentura Reuters.

Celkové výnosy společnosti zůstaly beze změny na 85,1 miliardy dolarů. Firma uvedla, že dlouhodobý vzestup kurzu dolaru ji připravil na tržbách o 2,1 miliardy dirhamů.

Náklady na palivo firmě loni vzrostly o šest procent na 21 miliard dolarů. Jejich podíl na celkových provozních nákladech mírně klesl na 25 procent.

Emirates navzdory rozhodnutí o odchodu Británie z EU nebo snaze prezidenta USA zavést omezení na cesty z Blízkého východu zaznamenaly nárůst počtu cestujících o osm procent na 56,1 milionu. Výnosy na jednoho cestujícího ale firmě klesly, stejně jako ukazatel vytíženosti přepravních kapacit. Emirates během roku zvýšily svou přepravní kapacitu o deset procent.

Společnost uvedla, že z loňského zisku nevyplatí dividendu státní investiční společnosti Investment Corporation of Dubai, která je jejím vlastníkem. Za předešlý rok Emirates vyplatily dividendu v celkové výši 2,6 miliardy dirhamů.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka