Itálie doufá, že krachující Alitalii zachrání čínský investor

17.05.2017

Řím/Peking 17. května (ČTK) - Pomoc pro krachující leteckou společnost Alitalia by mohla přijít z Číny, doufá italská vláda. Italský premiér Paolo Gentiloni už na dvoudenním setkání k nové Hedvábné stezce tento týden v Pekingu sondoval zájem čínských investorů, píše dnes agentura APA s odkazem na italská média.

Podle informovaných zdrojů by zájem o Alitalii mohly mít letecké společnosti China Airlines a Hainan Airlines. Obě právě rozšiřují svou leteckou flotilu a před časem se pokoušely nalákat do Číny piloty Alitalie. Čínští investoři by se údajně mohli zajímat i o krachující italskou banku Monte dei Paschi di Siena.

Dnes odpoledne bude zveřejněn dokument shrnující detaily o prodeji bývalé italské monopolní letecké společnosti. Zájemci se budou moci hlásit do půli června. Posléze jim bude umožněno nahlédnout do účetnictví Alitalie a učinit nezávaznou nabídku. V říjnu by měl být prodej aerolinky podle jejích správců završen. Počítá se se jmenováním poradce pro prodej firmy.

Vláda v Římě je přesvědčená, že se zájemci o Alitalii najdou. Podle ministra dopravy Graziana Delria má společnost velký rozvojový potenciál, ale nesmí se prodávat po kusech.

Alitalia loni hospodařila se ztrátou 500 milionů eur (13,2 miliardy Kč ) a jen za letošní první čtvrtletí už opět prodělala 200 milionů eur. Společnosti hrozí zánik poté, co se zaměstnanci vyslovili proti záchrannému plánu, který počítal mimo jiné s rušením pracovních míst a krácením platů. V sázce je tak více než 12.000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka