Rozšíření mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubaji odloženo

17.05.2017

Dubaj 17. května (ČTK) - Rozšíření mezinárodního letiště šajcha Maktúma v Dubaji ve Spojených arabských emirátech bylo odloženo do roku 2018. Uvedl to dnes provozovatel letiště Dubai Airports s odůvodněním, že potřebuje čas na dokončení výstavby i na provedení testů.

Po dokončení projektu bude roční kapacita letiště Al Maktoum, které je nyní v Dubaji druhé největší, 26 milionů cestujících. Letiště bylo uvedeno do provozu v roce 2013 a nyní odbaví kolem sedmi milionů pasažérů ročně.

Dubajská vláda hodlá celkově rozšiřovat kapacitu svých letišť, na tyto účely si už zajistila dlouhodobé zdroje ve výši tří miliard dolarů. Do roku 2025 by letiště měla odbavit 146 miliard cestujících. Letiště Al Maktoum má postupně převzít úlohu Dubai International, které je nyní nejvytíženějším letištěm světa. Podle mluvčího Dubai Airports je v plánu i další zvyšování kapacity Al Maktoum až na 240 milionů pasažérů ročně. Termín však stanoven nebyl.

Obě dubajská mezinárodní letiště letos podle odhadů přepraví 90 milionů lidí, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka