Hospodaření EasyJet poznamenal kurz libry i pozdější Velikonoce

16.05.2017

Londýn 16. května (ČTK) - Nízkonákladová letecká společnost easyJet docílila v prvním pololetí fiskálního roku (do 31. března) zvýšení celkových příjmů o 3,2 procenta na 1,8 miliardy liber (55 miliard Kč), v důsledku slabé libry a pozdějšího termínu letošních Velikonoc však zaznamenala oproti očekávání větší ztrátu.

Ztráta aerolinek před zdaněním bez mimořádných položek v prvním fiskálním pololetí činila 212 milionů liber, zatímco analytici odhadovali 195,75 milionu, uvedla poradenská firma Thomson Reuters. Na vrub "přesunu" Velikonoc do druhého pololetí z této sumy připadá odhadem 45 milionů, negativním měnovým vlivům lze přičíst 85 milionů liber. Celková ztráta před zdaněním činila 236 milionů liber. Příjmy společnosti očekávání splnily.

EasyJet, která je druhou největší nízkonákladovou leteckou společností v Evropě po irské Ryanair, předpokládá, že roční cíle splní, neboť cenové tlaky v sektoru se začínají stabilizovat. Jak oznámila šéfka společnosti Carolyn McCallová, rezervace na léto jsou lepší než ve stejném období loni a spokojená je i s vývojem nákladovosti, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka