Piloti vrtulníků budou v Pardubicích trénovat v noci

16.05.2017

Pardubice 16. května (ČTK) - Piloti vrtulníků budou ve středu a čtvrtek na pardubickém letišti trénovat výjimečně i v noci. Tři vrtulníky Mi-2 budou z letiště startovat a také tam přistávat mimořádně mezi 22:00 a 23:00. ČTK o tom informovala Nataša Hradní z tiskového úseku magistrátu.

Trénink nočních letů si vyžádala armáda. "Omlouváme se, ale noční výcvik reaguje na zvýšenou potřebu Armády ČR na docvičení mladých pilotů. Lety nad pardubickým letištěm budou omezeny na start a přistání, na samotné cvičení budou vrtulníky odlétat do vzdálenějších míst," uvedl ředitel Centra leteckého výcviku Jaroslav Špaček.

Hlučnější provoz čeká obyvatele okolí letiště ještě v létě, kdy se z Čáslavi do Pardubic přestěhují armádní stíhačky Jas-39 Gripen a bitevníky L-159 Alca. Důvodem je letní oprava pojížděcích drah čáslavské základny, za kterou vojáci zaplatí zhruba 23 milionů korun. Stíhačky na pardubickém letišti budou od 21. června do 21. srpna.

Letiště v Pardubicích funguje 85 let. O jeho rozvoj se zasloužil Východočeský aeroklub. Od roku 1950 sloužilo pouze armádě. Civilním letům se znovu otevřelo až v roce 1995.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka