Saab a FMV podepsali smlouvu prodlužující podporu a údržbu letounu Gripen

03.06.2017

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, podepsala smlouvu se Švédskou agenturou pro nákup vojenského materiálu (FMV) týkající se prodloužení podpory a údržby letounu Gripen C/D. Hodnota smlouvy činí zhruba 1,9 miliardy švédských korun, v platnost vstoupí v červnu 2017 a bude trvat do prosince 2019.

Smlouva se týká především podpory, údržby součástí, náhradních dílů, zajištění logistiky a nákupu vybraného vybavení. Smlouva navíc také umožňuje požadovat technickou podporu systému, údržbu letadel včetně s tím souvisejících náhradních dílů a také management zastaralosti.

"Tato smlouva zajistí efektivní provoz letounu Gripen C/D a jeho dostupnost v nadcházejících letech. Díky našim podpůrným řešením jsou náklady na životní cyklus Gripenu nízké. Švédským ozbrojeným silám a dalším zákazníkům, kteří se také rozhodli pro Gripen, tak poskytujeme nejúčinnější způsob jejich letadel," říká Torsten Öhman, pověřený vedením oddělení Support and Services ve společnosti Saab. 

Práce v rámci této smlouvy budou probíhat v provozech společnosti Saab ve městech Linköping, Arboga, Göteborg, Järfälla, Växjö a Östersund a budou do nich zapojeny čtyři divize společnosti Saab: Support and Services, Aeronautics, Industrial Products and Services a Surveillance.

Zdroj: Cook Communications

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka