Světové aerolinie letos díky ekonomice čekají zvýšený zisk

05.06.2017

Cancún (Mexiko) 5. června (ČTK) - Světové letecké společnosti mírně zvýšily odhad zisku a tržeb pro letošní rok. Odůvodnily to zesílením růstu globální ekonomiky na nejrychlejší tempo za šest let, což povede ke zvýšené poptávce po cestování. Nový výhled dnes představilo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA), které reprezentuje zhruba 265 leteckých společností s 83 procenty celkového objemu globální letecké přepravy.

IATA nyní očekává, že úhrnný zisk členských přepravců dosáhne 31,4 miliardy dolarů (735 miliard Kč). V posledním výhledu z loňského prosince se očekával zisk 29,8 miliardy USD. Nová předpověď je stále pod loňskou úrovní, takže letošek zřejmě bude prvním rokem poklesu ziskovosti po šesti letech.

Tržby odvětví mají podle IATA letos dosáhnout 743 miliard USD. Před půl rokem sdružení odhadlo výnosy 736 miliard dolarů.

Růst světové ekonomiky by měl v letošním roce zrychlit na 2,7 procenta a napřesrok dosáhnout 2,9 procenta, odhadla dnes Světová banka. Sesterský Mezinárodní měnový fond v dubnu předpověděl, že tempo růstu globální ekonomiky letos vzroste na 3,5 procenta z loňských 3,1 procenta.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka