Bruselské letiště postihl výpadek proudu

15.06.2017

Brusel 15. června (ČTK) - Výpadek elektrického proudu zkomplikoval dnes ráno provoz na bruselském letišti Zaventem a řada letů je proto odložena. Elektřina vypadla kolem 5:00 SELČ a postihla zejména odbavování zavazadel a klimatizaci. Oznámila to agentura AP. Pražské letiště žádné problémy se spoji s letištěm Zaventem nezaznamenalo.

Podle mluvčí Mariky Janouškové všechny ranní linky přiletěly na čas. Dopolední spoj s příletem v 11:00 bude mít zhruba 40 minut zpoždění, ale není tam udán žádný důvod, takže to může být cokoli, nejen výpadek proudu na Zaventem, uvedla mluvčí. Další spoj z tohoto letiště přiletí až kolem 18:00.

Stovky cestujících zůstaly v noci venku u terminálu a dovnitř byly vpuštěny zhruba po dvou hodinách. Dopoledne byly všechny systémy uvedeny do standardního stavu, výpadek však bude mít dopad na provoz letiště po celý den, uvedl správa letiště. Současně upozornila cestující, aby se k odbavení dostavili včas.

Na příchozí lety by výpadek neměl mít dopad.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka