Turkish Airlines zahájí od soboty nákladní linku Istanbul - Praha

28.06.2017

Praha 28. června (ČTK) - Aerolinky Turkish Airlines zahájí nákladní lety na lince mezi Istanbulem, Rigou a Prahou. Turecký Airbus A330-200F bude létat každý čtvrtek a sobotu, uvedlo dnes v tiskové zprávě Letiště Václava Havla Praha. První let se uskuteční v sobotu 1. července.

Kapacita chystané linky bude patřit k těm vyšším, tedy 50 tun nákladu na jeden let, měsíčně tedy až 400 tun, uvedla Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení letiště. Přepravovat se budou části elektrotechniky, elektronika, textil, náhradní díly na automobily, výrobky strojního průmyslu i živá zvířata a další speciální zboží.

Nákladní doprava zažívá v současnosti na pražském letišti významný růst, který předstihuje i meziroční tempo zvýšení počtu cestujících. Vloni se objem přepraveného nákladu zvýšil o zhruba 26 procent na 95.000 tun nákladu. Pražské letiště loni odbavilo více než 13 milionů cestujících, což meziročně představovalo růst o 8,7 procenta.

Nákladních dopravců v současnosti na pražském letišti působí osm. Z velkých společností jde kromě zmíněných Turkish Airlines například o dopravce China Airlines Cargo, Fedex, Qatar Airways Cargo a UPS.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka