Indie vybuduje v blízkosti Dillí druhé mezinárodní letiště

24.06.2017

Dillí 24. června (ČTK) - Indie vybuduje v blízkosti metropole Dillí druhé mezinárodní letiště. Projekt, který má stát odhadem 3,1 miliardy dolarů (73 miliard Kč), reaguje na prudký růst letecké přepravy v zemi. Oznámilo to dnes indické ministerstvo pro civilní letectví.

Letiště Noida International Airport bude postaveno "na zelené louce" a v horizontu 10-15 let by mělo odbavoval 30-50 milionů cestujících ročně, uvedlo ministerstvo. Současné mezinárodní letiště Indíry Gándhíové by se v nejbližších letech mělo dostat na 91 milionů cestujících za rok a v roce 2024 by mělo dosáhnout maximální kapacity 109 milionů.

Indie je jedním z nejrychleji rostoucích trhů letecké přepravy na světě. V posledním desetiletí se díky otevření trhu konkurenci, propadu cen letenek a bohatnutí obyvatelstva tento sektor prudce rozvíjí.

Nové letiště se bude nacházet v severoindickém státě Uttarpradéš, asi 77 kilometrů od letiště Indíry Gándhíové. V počáteční fázi bude mít jednu přistávací a odletovou dráhu, později se rozroste o další tři.

Většina ze 40 velkých letišť v Indii překročí svou projektovanou maximální kapacitu během deseti let, předpověděla konzultační firma CAPA. Vláda plánuje otevřít do roku 2020 znovu asi 50 letišť, která byla dříve vyřazena z provozu, a schválila 18 projektů zcela nových letišť.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka