Air Berlin tvrdí, že vyřešila finanční a provozní problémy

23.07.2017

Berlín 23. června (ČTK) - Německé nízkonákladové aerolinky Air Berlin jsou po řadě problémů zpět ve standardním provozu a dnes se o tom snažily přesvědčit zákazníky, napsala agentura Reuters. Vedle nepříznivé finanční situace společnost v poslední době čelila problémům v servisu a zpožďování letů. Zásadní posun očekává v příštím roce.

"Slibujeme - Air Berlin a Niki jsou zpět ve vzduchu," napsala dnes firma svým zákazníkům a omluvila se jim za zpoždění. Niki je součást aerolinek zaměřená na lety do turistických destinací.

Přepravce Air Berlin, který je z 29 procent v rukou společnosti Etihad ze Spojených arabských emirátů, vykázal loni rekordní ztrátu 782 milionů eur (20,4 miliardy Kč).

Počátkem června požádal spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko a Berlín, zda by zvážily případnou záruku za jeho úvěry, což šéf německé antimonopolní komise Achim Wambach odmítl. Nyní však aerolinky prohlásily, že udělaly pokrok v restrukturalizaci a o záruky už nežádají.

Firma v e-mailu uvedla, že přijala další zaměstnance a provedla změny letového plánu na svém domácím letišti Tegel. Aerolinky už dříve uvedly, že v budoucnu hodlají více využívat svou základnu v Düsseldorfu.

Život aerolinkám letos zkomplikoval i přechod na nový systém řízení na berlínském letišti Tegel a s ním spojené problémy se zavazadly u zpožděných letů. V květnu létalo načas jen 54,2 procenta letů Air Berlin, zatímco v únoru - před změnami - to bylo 80,1 procenta. V případě Niki rozdíl tak veliký nebyl, 61 procenta v květnu a 68,5 procenta v únoru.

Přestavitelé firmy minulý týden prohlásili, že letošní rok bude rokem přechodu, ale v příštím roce by zisk před zdaněním, odpisy a bez zahrnutí mimořádných položek (EBIT) měl už být v černých číslech.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka