Boeing ve druhém čtvrtletí dodal méně letadel než před rokem

08.07.2017

Americký výrobce letecké techniky Boeing ve druhém čtvrtletí dodal zákazníkům 183 letadel, což v porovnání se stejným obdobím loni znamená pokles o 16 kusů. Firma dnes uvedla, že strojů 737, které se používají na kratší vzdálenosti, vyexpedovala 123. To znamená meziroční pokles o čtyři kusy. Odbyt letounů 787 Dreamliner klesl na 33 z předchozích 38.

Společnost, která ve výrobě nejpopulárnějšího letadla 737 přechází na novější verzi, ve druhém čtvrtletí získala zakázky na celkem 212 letadel. První letoun 737 MAX Boeing v květnu dodal malajsijské společnosti Malindo Air, uvedla agentura Reuters.

Letecká doprava nyní zažívá silný růst, hodně k tomu přispívají rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou. Boeing očekává, že v příštích dvaceti letech výrobci získají zakázky na 41.030 letadel v hodnotě šesti bilionů dolarů (137,2 bilionu Kč). Boeing předpokládá, že hodnota sektoru letecké přepravy bude za tu dobu činit 8,5 bilionu dolarů a že trh poroste tempem čtyř procent ročně.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka