Air France-KLM žádá urychlení bezpečnostních kontrol na letištích

09.07.2017

Aix-en-Provence (Francie) 9. července (ČTK) - Generální ředitel francouzsko-nizozemské letecké společnost Air France-KLM Jean-Marc Janaillac vyzval francouzské úřady k opatřením, která by omezila průtahy při odbavování cestujících způsobené bezpečnostními kontrolami na pařížských letištích. Janaillac v rozhovoru s agenturou Reuters uvedl, že dopis s výzvou k urychleným opatřením zaslal francouzskému ministrovi vnitra.

"Čekací doby u policejních kontrol jsou velmi dlouhé. Na letišti Roissy to někdy bývá více než hodina a půl a na letišti Orly to může překročit dvě hodiny. To zcela narušuje dopravní řetězec a přispívá ke zpoždění letů," prohlásil.

Francouzské úřady by podle šéfa letecké společnosti měly umožnit větší využívání technologií pro rozpoznávání obličejů, přijmout více policistů a zmírnit pasové kontroly u některých destinací. Ministerstvo vnitra se k výzvě šéfa Air France-KLM zatím nevyjádřilo.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka