Air France chystá na podzim nízkonákladové aerolinky

17.07.2017

Paříž 17. července (ČTK) - Francouzská letecká společnost Air France může na podzim spustit nové nízkonákladové aerolinky. Projekt dnes získal potřebný souhlas hlavní odborové organizace pilotů SNPL, informovala dnes agentura Reuters. Takzvaný plán Boost je odpovědí na tlak dopravců ze zemí Perského zálivu.

Nové nízkonákladové aerolinky budou létat na deseti dálkových a 18 krátkých trasách. Air France doufá, že tak některé ztrátové linky vytáhne z červených čísel a také že získá nové zákazníky. Představitel mateřské francouzsko-nizozemské společnost Air France-KLM v červnu prohlásil, že nejde jen o mládež cestující na dovolenou, ale také o zákazníky z podnikatelských kruhů.

K založení nízkonákladové odnože už sáhla řada předních evropských přepravců. Například Lufthansa nabízí lety do Karibiku a do Asie prostřednictvím aerolinek Eurowings a Norwegian nabízí dálkové lety do USA. Společnost IAG, která je mimo jiné vlastníkem letecké společnosti British Airways, založí letos firmu Level pro dálkové lety se sídlem v Barceloně.

Akcie Air France-KLM na dnešní zprávu zareagovaly růstem o více než dvě procenta.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka