Wizz Air zvětší palubní zavazadlo, za které se neplatí

20.07.2017

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air od konce října zvětší velikost běžného palubního zavazadla, za něž pasažéři neplatí. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Dosud mohli cestující na palubu zdarma se zavazadlem o velikosti 40 x 30 x 18 cm, od 29. října se jeho rozměr zvětší na 55 x 40 x 23 cm.

"Změna představuje 50procentní zvětšení objemu v porovnání se současným palubním zavazadlem zdarma," uvedl Wizz Air.

Zákazníci cestující 29. října nebo později, kteří si již koupili příruční zavazadlo prostřednictvím Wizz Air, budou odškodněni 120 procenty uhrazené částky. Odškodné jim firma připíše na jejich účet WIZZ.

Wizz Air zvýšil v pololetí počet přepravených cestujících o čtvrtinu na 7,2 milionu. Výnosy se zvýšily o 29 procent na 469 milionů eur a zisk o polovinu na 58 milionů eur. Společnost nabízí z Česka více než desítku přímých spojení, například do Londýna, Benátek, Říma nebo Tel-Avivu. Loni společnost na linkách z a do České republiky přepravila 476.000 lidí.

Zdroj: ČTK

Fotogrfie: radostné a ilustrační. Pixabay

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka