Definitivně ve Vídni: easyJet Europe získal licenci

24.07.2017

Minulý týden letecká společnost easyJet oznámila svůj záměr usídlit se kvůli Brexitu ve Vídni a získat rakouskou licenci. Ve čtvrtek na cestu z Londýna do Vídně vyrazilo první letadlo easyJet s rakouskou registrační značkou.

Od chvíle, kdy easyJet veřejně oznámil, že chce založit novou skupinu easyJet Europe se sídlem ve Vídni a získat potřebné povolení rakouských leteckých úřadů, uplynul pouhý týden a první letadlo easyJetu registrované v Rakousku již absolvovalo svůj let. Konkrétně z londýnského Lutonu na vídeňský Schwechat.

Letiště ve Vídni se nyní stane základnou pro činnost easyJetu v členských zemích EU. Britský nízkonákladový letecký dopravce chce pod hlavičku easyJet Europe se sídlem ve Vídni převést přibližně třetinu aktivit. Během dvou let plánuje přehlásit kolem 110 letadel a očekává, že ve Vídni vytvoří místa pro 4000 zaměstnanců.

easyJet jako 222. headquarters ve Vídni

K přesunu easyJetu přispěly vedle rychlého přidělení licence Air Operator Certificate rakouskými úřady i lákavé podmínky pro usídlení mezinárodních společností ve Vídni. „Naše město boduje díky mezinárodnímu prostředí, vysoce kvalifikované pracovní síle a vynikající infrastruktuře,“ přiblížila vídeňská radní pro hospodářství Renate Brauner. „Samotný easyJet při jednání potvrdil, že dobrá spolupráce a spolehlivost veřejných institucí byla pro rozhodnutí firmy směrodatná,“ tvrdí radní. Jen za loňský rok se ve Vídni usídlilo 178 mezinárodních podniků a ve městě nyní navíc sídlí 221 headquarters. easyJet může jejich počet rozšířit na 222.

Zdroj: Eurocommpr

Fotografie: Wikimedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka