Ukrajinští piloti dokázali přistát v Istanbulu prakticky naslepo

31.07.2017

Istanbul 29. července (ČTK) - Prakticky naslepo museli přistávat v Istanbulu ukrajinští piloti poté, co blesk poškodil nos stroje se všemi senzory i čelní sklo pilotní kabiny, které se stalo kvůli množství prasklin neprůhledným. Informoval o tom dnes zpravodajský server Newsru.com.

"Zázračné přistání" se odehrálo ve čtvrtek večer. Na záběrech je vidět, jak piloti přistávají s nakloněným letounem, zatímco přihlížející tipují, že "nepřistane, nepřistane".

Letoun přiletěl z Charkova a z Istanbulu měl pokračovat na severokyperské letiště Ercan. Krátce po vzletu se ale dostal do bouře. Po zásahu a poškození bleskem se posádka kapitána Oleksandra Akapova rozhodla vrátit se na istanbulské letiště. Stroj přistával nakloněný, aby pilot mohl sledovat dráhu alespoň bočním okénkem.

"Bylo to těžké, ale hlavně, že lidé jsou celí a zdraví," prohlásil Akapov. Na palubě bylo podle ukrajinské televize TSN 121 cestujících a šest členů posádky.

Zdroj: ČTK, Newsru.com

Video: Youtube, airporthaber

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka