Slovenští miliardáři jsou spolumajiteli Job Air Technic už déle

28.07.2017

Mošnov (Novojičínsko) 28. července (ČTK) - Investiční skupina Optifin Invest slovenských miliardářů Alexeje Beljajeva a Michala Lazara je spoluvlastníkem mošnovské opravny letadel Job Air Technic (JAT) spolu se skupinou Czechoslovak Group českého podnikatele Jaroslava Strnada už delší dobu.

"Skutečnost je taková, že Optifin Invest je spoluvlastníkem společnosti Job Air Technic již dlouhodobě, a to prostřednictvím společnosti Integra Capital, kde mají Czechoslovak Group a Optifin Invest poloviční podíl," řekl dnes ČTK mluvčí JAT Jaroslav Martínek. Reagoval tak na informace, které se tento týden objevily v médiích a podle nichž slovenští podnikatelé do JAT teprve měli vstoupit.

Czechoslovak Group a Optifin Invest držely akcie firmy Integra Capital napůl už loni v dubnu, vyplývá ze zápisu z valné hromady Integry zveřejněného ve Sbírce listin.

Podle zápisu z řádné valné hromady z letošního dubna Integra Capital v JAT drží 80,3 procenta akcií, zbylých 19,7 procenta patří společnosti SPV JAT. Jejím jednatelem je Marek Galvas, který v minulosti během insolvečního řízení JAT podle médií pracoval pro finanční skupinu J&T.

Firma Job Air Technic působící na letišti v Mošnově na Novojičínsku byla původně součástí leteckého holdingu CCG ostravského podnikatele Daneše Zátorského, který byl později obžalován z podvodů. Podnik od počátku fungoval díky státním dotacím, dostal jich přes 360 milionů korun. Dotace se ale postupně snižovaly a firma následně skončila v insolvenci. Během reorganizace ji převzala Czechoslovak Group.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka