Zisk majitele British Airways v pololetí stoupl o 13,8 procenta

28.07.2017

Londýn 28. července (ČTK) - Britské letecké skupině IAG vzrostl za šest měsíců letošního roku provozní zisk o 13,8 procenta na 898 milionů eur (23,4 miliardy Kč). Firmě se dařilo navzdory mimořádným nákladům souvisejícím s výpadkem počítačů, uvedla BBC. IAG vlastní největší britské aerolinky British Airways, ale také společnosti Aer Lingus, Iberia a Vueling.

Příjem na cestujícího se v pololetí zvýšil o 1,5 procenta. Tento ukazatel zaznamenal růst poprvé od roku 2014. Celkové příjmy stouply o 0,9 procenta na 10,9 miliardy eur.

Květnový výpadek počítačových systémů British Airways, který donutil aerolinky zrušit desítky letů z londýnských letišť Heathrow a Gatwick a dotkl se 75.000 cestujících, způsobil firmě dodatečné náklady 65 milionů eur. Za výpadek zřejmě mohla lidská chyba.

Aerolinkám k růstu pomohly hlavně levné pohonné hmoty a vysoká poptávka o Velikonocích. IAG současně oznámila, že za celý letošní rok čeká růst provozního zisku o více než deset procent. Doposud pouze uváděla, že se její zisk proti loňskému roku zvýší.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka