Brněnské letiště odbavilo desetitisícího pasažéra do Mnichova

05.08.2017

Brněnské letiště dnes odbavilo desetitisícího pasažéra linky do Mnichova. Jedno z klíčových leteckých spojení bude v listopadu v provozu dva roky, uvedlo dnes Letiště Brno v tiskové zprávě.

"To, že se nám podařilo za tak poměrně krátkou dobu dosáhnout takového zájmu u cestujících, považujeme za velký úspěch," uvedl Jiří Filip ml., vedoucí Odboru marketingu a obchodu LETIŠTĚ BRNO, a.s. Desetitisící pasažérkou, která nastoupila v Brně do letadla směr Mnichov, se stala osmadvacetiletá Lucie Jindřichovská z Kuřimi u Brna.

"Z Brna do Mnichova dnes letím služebně už asi po třicáté. Spoj mi velmi vyhovuje, protože dřív jsem musela cestovat složitě přes Vídeň," uvedla Jindřichovská. V současné době se průměrné vytížení sedadlové kapacity letadel pohybuje v úrovni kolem 50 procent, loni to bylo o šest procent méně. Na lince operují proudové letouny Embraer 135 o kapacitě 39 sedadel a větší Embraer 145 o kapacitě 49 míst.

Letiště Brno letos za první pololetí odbavilo 155.000 cestujících, což je o 18.000 více než loni. Ředitel Tomáš Plaček tento týden na tiskové konferenci uvedl, že letos se dá očekávat návrat aspoň k číslům z roku 2015. Loňský rok byl totiž kvůli propadu turismu s ohledem na mezinárodní situaci nejslabší za posledních sedm let.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka