Tisíce turistů uvízly na Madeiře, vichr ochromil tamní letiště

07.08.2017

Funchal (Portugalsko) 7. srpna (ČTK) - V metropoli portugalského ostrova Madeiry Funchalu je kvůli silným větrům mimo provoz letiště. Tisíce cizinců tak nemohou opustit oblíbenou turistickou destinaci, uvedla dnes agentura DPA. Na ostrov kvůli větru dnes po poledni neodletěl ani spoj české letecké společnosti Travel Service, který se měl vrátit večer do Prahy. Mluvčí firmy Vladimíra Dufková ČTK řekla, že spoj odletí v úterý a aerolinka zajistila cestujícím ubytování v hotelu.

Pobřeží Madeiry sužuje vichr od víkendu. Úřady kvůli počasí zastavily skoro všechny lety z i do Funchalu.

Na letišti pojmenovaném po slavném fotbalistovi a místním rodákovi Cristianu Ronaldovi panuje podle DPA chaos. Turisté, kteří se chtějí vrátit do vlasti, prý nemají dostatek informací a ztrácejí trpělivost.

Problémy postihly nejméně 5500 cizinců, zejména z Německa, ale i Británie a dalších evropských zemí. Část turistů pospává v letištních halách, jiní si na své náklady sehnali ubytování ve městě.

"Situace je velmi stresující," řekl právník Axel Kiermeyer z Hamburku, který chtěl se svou ženou v neděli odletět domů. "Požitek z dovolené je každopádně úplně pryč," prohlásil učitel Marko z Kielu.

Špatné počasí zasáhlo o víkendu i italské Jižní Tyrolsko, kde zůstávají uzavřené některé silnice. V oblasti Pustertal dnes pokračovaly úklidové práce na potocích. Škody na nich se pohybují kolem 1,5 milionu eur (přes 39 milionů Kč), napsala agentura APA.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka