Firmě Honeywell Aerospace Olomouc loni klesly tržby i zisk

10.08.2017

Společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, která v Hlubočkách u Olomouce vyrábí a opravuje letecké motory, loni po předchozím období růstu klesly tržby o 573 milionů korun z rekordních 3,913 miliardy korun v roce 2015 na 3,34 miliardy korun. Firma zároveň snížila i čistý zisk, a to z 299,8 milionu korun v roce 2015 na 253 milionů korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Honeywell Aerospace Olomouc.

Vedení společnost Honeywell Aerospace Olomouc pokles tržeb nekomentovalo. Firma loni v Hlubočkách zaměstnávala v průměru 1217 lidí a 99 procent tržeb získala díky zakázkám pro strojírenské podniky ze skupiny Honeywell, která se specializuje na komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl.

Koncern Honeywell je zároveň výrobcem speciálních materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, stavebnictví, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu.

Podnik Honeywell Aerospace Olomouc tvoří bývalá letecká divize společnosti Mora Morava, která dříve nesla název Mora Aerospace. Americký výrobce leteckých motorů Honeywell divizi koupil v roce 2002. Prodej akcií Mory Aerospace byl součástí restrukturalizace výrobního programu a.s. Mora Moravia, jejíž vedení se rozhodlo soustředit síly na klíčovou výrobu varné techniky.

Koncern Honeywell má v Česku kromě společnosti Honeywell Aerospace Olomouc také vývojový a administrativní komplex v Brně. Mateřská společnost Honeywell International se sídlem v USA ve světě zaměstnává zhruba 130.000 lidí.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka