Aerolinky na Floridě chystají kvůli Irmě rozsáhlé rušení letů

07.09.2017

Miami 7. září (ČTK) - Americké letecké společnosti kvůli očekávanému úderu hurikánu Irma připravují rozsáhlé rušení letů. Omezení, která ovlivní i letecké spojení Miami s Evropou, začnou platit od pátku. Některé aerolinky uvedly, že snižují ceny jednosměrných letenek z Floridy, aby usnadnily lidem v ohrožené oblasti včas odcestovat.

Pro aerolinky ve Spojených státech bude chystané velké rušení letů již druhé v krátké době. Na konci srpna totiž musely odříct tisíce spojů kvůli hurikánu Harvey, který zasáhl Texas, trasa dalších několika tisíc letů pak musela být kvůli živlu přesměrována.

Společnost American Airlines sdělila, že se v sobotu a v neděli chystá zrušit všechny lety z letišť v Miami, Fort Lauderdale, Fort Myers, Sarasota a West Palm Beach. Již v pátek chce odříct lety do Miami z Evropy a Jižní Ameriky.

Aerolinky American Airlines rovněž oznámily, že z Floridy k usnadnění odjezdu nabízí základní jednosměrnou letenku za 99 dolarů (2160 korun). Podobné akce mají i ostatní společnosti, stejnou cenu na nepřestupní letenku nabízí například JetBlue, Delta pak zastropovala cenu z Floridy a ohrožených oblastí na 399 dolarů (8700 korun).

Delta přitom na internetu vyvolala pobouření, když jedna z uživatelek na twitteru informovala o zvýšení ceny středečního letu z Miami do Phoenixu z 547 dolarů (11.900 korun) na 3258 dolarů (71.000 korun). Mluvčí Delty vysvětlila, že zmíněná suma byla přes cestovní portál Expedia a že společnost ceny kvůli hurikánu nezvýšila. Nespokojená klientka později uvedla, že ji Delta sama kontaktovala s lepší nabídkou.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka