Terminál letiště v Praze byl uzavřen kvůli podezřelému zavazadlu

06.09.2017

Praha 6. září (ČTK) - Terminál 1 na pražském Letišti Václava Havla byl dnes odpoledne více než hodinu uzavřen kvůli nálezu podezřelého zavazadla. Cestující byli evakuováni před terminál na venkovní parkoviště. V zavazadle pyrotechnici nic závadného nenašli. Evakuace byla ukončena zhruba v 16:30, sdělila ČTK mluvčí letiště Marika Janoušková.

Mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová upřesnila, že podezřelé zavazadlo nebylo opuštěné, ale při prohlídce v třídírně vykazovalo po průjezdu rámem "veškeré znaky nástražného výbušného systému". Zavazadlo bylo podle pyrotechniků v pořádku, provozovatelé zařízení proto budou podle Rendlové zjišťovat, proč známky nástražného systému vykazovalo.

"V 16:31 byla evakuace terminálu ukončena, vše vracíme do normálního provozu," řekla ČTK Janoušková. Upřesnila, že terminál policie uzavřela v 15:18. Policejní opatření podle ní zpozdilo 11 letů, z toho čtyři při příletu a sedm při odletu.

Podobný incident se v úterý odpoledne odehrál na Staroměstském náměstí, které policie uzavřela kvůli nálezu podezřelého kufru. V pondělí byla kvůli odloženému zavazadlu na více než hodinu zavřena stanice metra Můstek. V obou případech pyrotechnici nenašli v zavazadle nic závadného.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka