Společnost Ray Service loni zdvojnásobila zisk na 26,7 milionu Kč

06.09.2017

Staré Město (Uherskohradišťsko) 6. září (ČTK) - Společnost Ray Service ze Starého Města na Uherskohradišťsku, která vyrábí kabelové svazky a elektromechanické celky pro letecký, zbrojní a automobilový průmysl, loni vykázala zisk 26,7 milionu korun. Meziročně je to asi o 14 milionů korun více. Tržby za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb firmě oproti roku 2015 vzrostly o téměř 73 milionů na 299,1 milionu korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky, která je součástí výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Zhruba dvě třetiny výrobků dodala loni Ray Service zahraničním zákazníkům. V roce 2015 zahraniční tržby společnosti činily 61 procent z celkových tržeb. Firma vyváží především do Německa, Švýcarska, na Slovensko, do USA, Rakouska, Norska, Polska nebo Itálie. Na výzkum a vývoj firma loni vynaložila 2,6 milionu korun.

Letos Ray Service uzavřela smlouvu s britskou zbrojovkou BAE Systems na dodávku klíčových komponentů pro švédský program samohybných minometů Mjölner. Společnost také zahajuje výrobu v Indii. Navázala totiž obchodní partnerství se skupinou Elcomponics India, která sídlí nedaleko hlavního města Dillí. Plánovaná velikost společného výrobního závodu je 10.000 metrů čtverečních. Vznikat zde budou kabelové svazky a elektromechanické celky pro indickou armádu a tamní vojenský i civilní letecký průmysl.

Ray Service funguje od roku 1995. Společnost začínala s pěti zaměstnanci, loni pro ni v průměru pracovalo 184 lidí, o 30 více než v roce 2015. Ray Service loni navázala spolupráci s firmou VISC, se kterou se zapojila do výukového programu na základních a středních školách.

"Podporujeme technické kroužky na třech ZŠ, mladým studentům středních a vysokých škol poskytujeme platformu pro realizaci studentských odborných prací, stáží a expedic. Těmito aktivitami se snažíme soustavně podporovat nejen technické vzdělávání obecně, ale i genderovou vyrovnanost v něm. Spojení s mladou generací nám přináší mnohdy i zajímavé generační podněty v procesu výroby a vývoje," uvedla ve výroční zprávě společnost, jejíž základní kapitál činí dva miliony korun.

V roce 2004 postavila firma v průmyslové zóně ve Starém Městě novou halu, později ještě výrobní plochy rozšířila. Původně se orientovala na vojenský průmysl, postupně se uplatnila i v dalších odvětvích.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka