letecký magazín
13.09.2017
Londýn 13. září (ČTK) - Britské nízkonákladové aerolinky easyJet ode dneška nabízejí svým klientům možnost rezervovat si letenky do vzdálených destinací v Americe a v Asii, kam letadla této společnosti nelétají. Umožňuje jim to spolupráce se společnostmi Norwegian Air Shuttle a WestJet, které patří také mezi nízkonákladové, ale zároveň létají i do vzdálenějších míst.
Jak uvedl list Financial Times, krok společnosti easyJet a jejich partnerů tak poprvé vytváří konkurenci aliancím tradičních leteckých dopravců, jako je Star Alliance, SkyTeam a OneWorld. Nicméně její hlavní rival, Ryanair má stejné plány a v současné době jedná o podobné dohodě s firmou Norwegian.
EasyJet bude službu nazvanou Worldwide by easyJet nabízet z londýnského letiště Gatwick, později má přibýt Milán, Ženeva, Paříž, Amsterodam a Barcelona. Společnost rovněž oznámila, že o spolupráci už jedná také s leteckými společnostmi z Blízkého východu a z Asie.
Zdroj: ČTK
Vytisknout článek Přeposlat článek
Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.