Aerolinky China Southern koupí 38 letadel Boeing

20.10.2017

Šanghaj 20. října (ČTK) - Čínská letecká společnost China Southern Airlines podepsala s americkým Boeingem dohodu o koupi 38 letadel. Katalogová cena objednávky činí 5,65 miliardy USD (123,1 miliardy Kč), oznámily dnes aerolinky. China Southern jsou největší leteckou společností v Číně podle počtu cestujících.

Aerolinky koupí osm širokotrupých letounů Boeing 777 a 50 úzkotrupých letadel Boeing 737. Letadla mají být dodána v letech 2019 a 2020. China Southern budou akvizici financovat z vlastních zdrojů a pomocí úvěrů od komerčních bank. O konečné ceně však aerolinky podle prohlášení s Boeingem ještě jednají. Měla by být nižší než katalogová, protože aerolinky obvykle při větším odběru letadel dostávají výrazné slevy.

Letos v dubnu China Southern podepsaly dohodu o koupi 20 letadel od konkurenčního evropského výrobce Airbus. Katalogová hodnota objednávky činí téměř šest miliard USD.

Airbus v letošním roce zatím zaostává za Boeingem v počtu čistých objednávek, tedy po odečtení zrušených smluv. Za leden až září Boeing získal 498 objednávek, zatímco Airbus pouze 271, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka