Aviatická pouť má dluh milion korun, hledá sponzory

25.10.2017

Aviatická pouť v Pardubicích, která se koná vždy na začátku června, letos skončila s milionovým dluhem. Po 27 ročnících je to vůbec poprvé, kdy akce nevytvořila zisk. ČTK to dnes řekl předseda Sdružení Aviatické pouti Jaroslav Janda.

"Sháníme sponzory, kteří by nám pomohli. Do letoška jsme vždycky skončili s nějakým ziskem, který jsme použili do dalšího ročníku. Neuvažujeme o tom, že bychom to položili," řekl Janda.

Především na vstupném sdružení vybralo výrazně méně, než očekávalo. Hlavně v neděli pršelo a přišlo méně lidí. Předseda sdružení věří, že peníze získají. Organizátoři už připravují program pro 28. ročník, který svým pozemním i letovým program připomene stoleté výročí republiky. Sdružení oslovilo s prosbou o pomoc i město Pardubice.

"Přišli za námi s tím, že město už dalo určitou částku na Aviatickou pouť, zda bychom nepomohli pořadatelům z této ekonomické situace. Bude další schůzka, aby nám představili, jak si řešení situace představují," řekl náměstek primátora Jan Řehounek (ANO).

Sdružení dluží letišti za natankované palivo, které používali do svých strojů účastníci letového programu. "Děláme veškeré kroky, abychom se z toho co nejdřív vymanili. Obrátili jsme se na město i generálního partnera, máme od něj přislíbenou pomoc," řekl člen sdružení Josef Hadinec.

Aviatická pouť každoročně prezentuje leteckou techniku ve vzduchu i na zemi. Divákům ukazuje historické i současné stroje. Každý rok se věnuje jinému tématu, letos například pořadatelé připravili válečnou scénu z východní fronty, předloni pak ukázky bojů z Tichomoří. Dvoudenní akci zpravidla navštíví kolem 25.000 až 30.000 lidí. Letos byla návštěvnost nižší. Déšť dvakrát přerušil program.

Zdroj: ČTK

Fotografie: archiv Aviatická Pouť, Wikimedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka