Air Berlin mají kupce na sekci údržby, zachrání tak 300 míst

26.10.2017

Berlín 26. října (ČTK) - Zkrachovalé německé aerolinky Air Berlin prodají sekci údržby konsorciu firem Zeitfracht a Nayak. Zachrání tak kolem 300 z více než 800 pracovních míst. Dohoda by podle dnešního sdělení přepravce měla být podepsána ještě tento týden. Cena transakce zveřejněna nebyla.

Nový majitel si ponechá 300 zaměstnanců údržby, se zhruba 550 lidmi však nepočítá a pomůže jim nalézt nové uplatnění.

Německé aerolinky ještě paralelně jednají o prodeji zbývajících aktiv se společnostmi Condor a easyJet. Doufají, že dohodu s jednou z nich uzavřou v pátek.

Německý vlajkový přepravce Lufthansa se už v polovině října s Air Berlin dohodl, že koupí velkou část insolventní společnosti Air Berlin včetně 81 letadel za zhruba 210 milionů eur (5,4 miliardy Kč).

Společnost Air Berlin byla založena v roce 1978 a byla druhou největší leteckou společností v Německu. Nabízela lety do 147 destinací, včetně Prahy. Loni přepravila 28,9 milionu cestujících a vykázala rekordní ztrátu 782 milionů eur (přes 20 miliard Kč).

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka